Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Finały

Przejrzyj na oczy – graj bezpiecznie!

2022-01-30 11:56:36

Bezpieczna Warszawa

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez firmę Inquiry w styczniu tego roku, 89% Polaków planuje czynnie zaangażować się w 30. Finał WOŚP. Trudno więc byłoby wyobrazić sobie, że mógłby on nie mieć miejsca, a studio w Warszawie miałoby nie zagrać. Żeby jednak mogło się to wydarzyć, w związku z pandemią COVID-19, Fundacja WOŚP wprowadziła szereg zasad bezpieczeństwa:

 

  • Każda osoba, która chce wejść do studia koncertowego i/lub telewizyjnego, przed wejściem musi przejść szybki test na obecność koronawirusa w specjalnie przeznaczonym do tego punkcie. Do studia mogą wejść jedynie osoby z negatywnym wynikiem testu.

 

  • W studiu koncertowym jest ograniczona liczba miejsc, a wszyscy uczestnicy wydarzeń powinni pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego. 

 

  • Wszystkie osoby w studiu (poza osobami występującymi na antenie) muszą nosić, zasłaniając nos i usta, odpowiednie maseczki (FFP2, FFP3 lub KN95). W studiu przygotowane są zapasy maseczek dla osób, które nie posiadają własnych.

 

Warto w tym miejscu wspomnieć o 200 tysiącach maseczek, które zostały przekazane dla WOŚP przez Grupę CIECH. Są to certyfikowane maseczki ochronne klasy FFP3, zgodne ze standardem europejskim EN 149:2001 oraz posiadające atest Polskiego Zakładu Higieny.

Jak powiedział Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A.: “W trudnych czasach ciągle trwającej pandemii, wzorem ubiegłego roku, pomagamy zwiększyć poziom bezpieczeństwa tysiącom świetnych ludzi, którzy z optymizmem i dobrą energią ruszają, by pomóc potrzebującym.”

 

Bezpieczny wolontariusz

Na całym świecie w 1633 sztabach kwestuje prawie 120 tysięcy wolontariuszy. Dziś nie tylko będą zbierać pieniądze do orkiestrowych puszek i wręczać kultowe serduszka, ale także będą rozdawać uśmiech i dzielić się niesamowitą energią!

Co, jako wolontariusz, możesz zrobić, żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo?

 

  • Noś maseczkę  – pamiętaj, żeby zakrywała nos i usta! 
  • Zachowaj dystans społeczny  – promienny uśmiech, może zdziałać tyle samo dobra i dać tyle samo radosnej energii, ile uścisk.
  • Kwestuj w bezpiecznych miejscach  – często uczęszczanych, dobrze oświetlonych. Unikaj miejsc, które są uznawane za niebezpieczne.
  • Miej ze sobą naładowany telefon, żeby zawsze móc skontaktować się z rodzicami, znajomymi, sztabem lub odpowiednimi służbami, jeśli będzie to konieczne. Dobrym pomysłem jest także zebranie ze sobą naładowanego powerbanka  – baterie w telefonach znacznie szybciej rozładowują się w niskich temperaturach.
  • Noś odblaski i przestrzegaj zasad ruchu drogowego.
  • Dbaj o swój komfort cieplny  – ubierz ciepłą kurtkę i dobre, nieprzemakające buty. Możesz zabrać ze sobą ciepłą herbatę w termosie. Jeśli pogoda się pogorszy, nie wahaj się wrócić do domu wcześniej lub zrobić sobie przerwę! 
  • Nie kwestuj w pojedynkę! Nie tylko dlatego, że w grupie weselej ale też dlatego, że o wiele bezpieczniej jest kwestować w parach lub większych grupach. Dodatkowo pamiętaj, że wolontariusze poniżej 16 roku życia muszę kwestować pod opieką osoby dorosłej!
  • Nie krępuj się prosić o pomoc policję lub straż miejską!

 

Bezpieczny 30. Finał WOŚP

Finał WOŚP to nie tylko koncerty w Warszawie – to także wiele innych imprez dziejących się na całym świecie. Każdy organizator takiej imprezy musi pamiętać o obecnie obowiązujących, w danym kraju, zaleceniach i przepisach sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią COVID-19. Dodatkowo, jeśli wydarzenie jest imprezą masową, organizator musi przestrzegać wszystkich powszechnie obowiązujących przepisów związanych z organizacją koncertów i imprez plenerowych (imprez masowych). 


Sztaby działają nie w imieniu, ale na rzecz Fundacji WOŚP, co oznacza, że to one ponoszą odpowiedzialność za każdy aspekt organizacji swojej imprezy.

POKAŻ PODOBNE
2024-02-07 15:42:38

Zadbaliśmy o zdrowie na Finale!

Finałowy weekend na błoniach PGE Narodowego był czasem pełnym przyjaźni, miłości i solidarności. Wśród najbardziej popularnych aktywności w finałowym miasteczku były te związane z profilaktyką medyczną i zdrowiem!

2024-02-13 20:21:00

Milion na godzinę!

W dniach 12-13 lutego Fundacja WOŚP realizowała 69. Konkurs Ofert, którego celem był zakup w sumie 40 ultranowoczesnych urządzeń medycznych. W ciągu 20 godzin negocjacji kupiliśmy sprzęt za ponad 20 milionów złotych, który otrzyma 16 placówek w 14 miastach.

2024-02-01 17:06:31

Nadal możesz wspierać 32. Finał!

Chociaż finałowa niedziela już za nami, to my gramy dalej! Nadal możesz wspierać cel 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyli płuca po pandemii! Jak? Zobacz!

2024-01-29 16:30:00

To był rekord ludzkich serc!

Emocje po 32. Finale WOŚP powoli opadają. Jurek Owsiak podsumował kolejną Letnią Zadymę w Środku Zimy na konferencji prasowej w Fundacji WOŚP.