Ogłaszamy 72. Konkurs Ofert
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłasza 72. Konkurs Ofert i zaprasza do składania wstępnych ofert sprzedaży w celu podjęcia negocjacji z zachowaniem konkurencji.
W Szkole Podstawowej nr 353 im. Wielkich Odkrywców w Warszawie odbyło się dziś uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które miało wyjątkowy charakter dzięki obecności Jurka Owsiaka. Wizyta związana była z wprowadzeniem obowiązkowych zajęć z pierwszej pomocy w klasach I-III szkoły podstawowej, co jest efektem działań Fundacji WOŚP w ramach Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
To jest nauka dla Was, aby osoba, która potrzebuje pomocy, mogła od Was ją otrzymać. To wy, jako ludzie, którzy będziecie podróżowali, spędzali czas w różnych sytuacjach, zwłaszcza wakacyjnych, musicie wiedzieć, jak tej pomocy udzielić. – Jurek Owsiak
Od tego roku szkolnego, na mocy rozporządzenia Ministry Edukacji Narodowej Barbary Nowackiej, nauka pierwszej pomocy stała się integralną częścią programu nauczania w klasach I-III w szkołach podstawowych w całej Polsce. Jurek Owsiak podczas uroczystości podkreślał, jak ważna jest to zmiana.
Czternaście i pół tysiąca szkół w całej Polsce! Dzisiaj jesteśmy u Was, mówiąc o tym, że nauka pierwszej pomocy, dzięki działaniom Pani Ministry, będzie wraz z przedmiotami przyrodniczymi prowadzona w każdej z tych szkół! - Jurek Owsiak
Wspaniałego roku szkolnego poza Jukiem Owsiakiem życzyli uczniom klas II i III Burmistrz Dzielnicy Wesoła Marian Mahor, Dyrektor szkoły Katarzyna Głusek-Wojciechowicz oraz Wicedyrektorki Marta Drabarek i Agnieszka Skałba, a także przewodniczący Rady Rodziców Arkadiusz Radzikowski. Jednym z wielu zaangażowanych pedagogów tej placówki jest Anna Siemińska, nauczycielka z SP 353, która z pasją wprowadza elementy pierwszej pomocy do swoich lekcji. Jej entuzjazm i zaangażowanie są inspiracją dla innych nauczycieli.
Dziękujemy całej kadrze nauczycielskiej oraz uczniom Szkoły nr 353 im. Wielkich Odkrywców, która bardzo aktywnie zaangażowana jest w Program "Ratujemy i Uczymy Ratować" od 2012 roku, uczestnicząc także w naszych finałowych działaniach.
Nowy rok szkolny to też powrót do tradycji, którą bardzo cenimy - rekordu w pierwszej pomocy! Zapraszamy na niego 16 października - w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca. Zainteresowane placówki już mogą się zgłaszać.
Rekord realizowaliśmy nieprzerwanie w latach 2013-2019, w ciągu 7 lat w akcji wzięło udział 661 213 osób. Najbardziej wyjątkowy był 2019 rok, gdy w akcji uczestniczyło 150 560 osób z 1380 instytucji.
Zgłoś swoją placówkę do udziału w rekordzie!
Fundacja WOŚP od ponad 18 lat realizuje Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" i przekonuje, że nauka pierwszej pomocy w klasach I-III szkoły podstawowej jest potrzebna. Za sprawą tego projektu nauczyciele w całej Polsce poznają zasady udzielania pierwszej pomocy, a następnie edukują z tego zakresu swoich podopiecznych. Dzięki zajęciom dzieci nabierają pewności co do swoich umiejętności i śmielej podejmują działania ratujące życie - to przekłada się na tempo udzielania pomocy i zwiększenie realnych szans na powrót do zdrowia poszkodowanego. Od momentu startu projektu przeszkolono 30 945 nauczycieli, którzy wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przekazali 2 862 397 uczniom.
Każde ze szkoleń RUR to kilka godzin zajęć teoretycznych i praktycznych, w trakcie których poruszane są tematy związane z udzielaniem pierwszej pomocy - od sprawdzania przytomności i oddechu, przez wzywanie pomocy, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej, po resuscytację krążeniowo-oddechową i łańcuch przeżycia. Każda szkoła biorąca udział w szkoleniu otrzymuje materiały dydaktyczne, które później są wykorzystywane na lekcjach – fantomy, podręczniki dla uczniów, tablice edukacyjne oraz tekturowe telefony.
Szkolenia prowadzą instruktorzy Fundacji WOŚP z uprawnieniami American Heart Association.
Udział w programie jest dla szkół całkowicie bezpłatny – całość kosztów ponosi Fundacja WOŚP (dotychczas na realizację Programu Orkiestra przeznaczyła prawie 19 milionów złotych).
Jak dotąd zgłoszeń do Programu dokonało 7 tys. szkół z całej Polski. W najbliższych tygodniach szkolenia dla dołączających do akcji nauczycieli realizowane będą m.in. w Warszawie, Radomiu, Ciechanowie, Rybniku i Katowicach. Na przełomie września i października zrealizowane zostaną przypominające szkolenia online dla nauczycieli, którzy już uczestniczą w projekcie.
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ogłasza 72. Konkurs Ofert i zaprasza do składania wstępnych ofert sprzedaży w celu podjęcia negocjacji z zachowaniem konkurencji.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rusza z działaniami w obliczu klęski żywiołowej.
We wtorek, 3 września, w Senacie RP braliśmy udział w konferencji „MówMY o zdrowiu psychicznym młodych ludzi”. Wydarzenie miało na celu poruszenie kluczowych zagadnień dotyczących zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce.