Już za tydzień, 16 października w samo południe, będziemy bili rekord w pierwszej pomocy! Dobra wiadomość jest taka, że cały czas można do nas dołączyć!
Akcję bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób organizujemy co roku w terminie Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Celem tego wydarzenia jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy!
Jak dołączyć do akcji?
O tym, jak wziąć udział w akcji bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej organizowanej przez WOŚP, napisaliśmy na naszej stronie. Wystarczy wejść na: www.rekord.wosp.org.pl i zdecydować, czy chce się wziąć udział w akcji organizowanej w swoim mieście, czy może wolelibyście sami zorganizować bicie rekordu w swojej szkole, czy firmie?
Jeśli chcecie dołączyć do organizowanej przez kogoś akcji - na naszej stronie znajdziecie listę instytucji, które organizują u siebie akcję bicia rekordu, wraz z informacją, czy ich wydarzenie będzie otwarte (do którego każdy może dołączyć), czy zamknięte (przeznaczone tylko dla konkretnej społeczności).
Jeśli chcecie zorganizować bicie rekordu w Waszej firmie, szkole lub innej instytucji - wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na naszej stronie. Wpiszcie dokładnie wszystkie informacje, a następnie potwierdźcie zgłoszenie na dole strony.
Co jest potrzebne do bicia rekordu?
Aby wziąć udział w akcji będziecie potrzebować fantomów. Możecie wypożyczyć je ze szkół, które biorą udział w Programie Edukacyjnym "Ratujemy i Uczymy Ratować", ich listę znajdziecie na stronie: www.szkoly.wosp.org.pl.
Możecie również zaprosić do współpracy np. OSP, PSP, PCK, ZHP, ZHR, WOPR, GOPR, TOPR, inne grupy ratownicze, szkoły medyczne lub firmy zajmujące się organizacją szkoleń z pierwszej pomocy.
Jak potwierdzić ile osób brało udział w akcji w mojej miejsowości?
Do 5 dni po wydarzeniu organizator lokalnego wydarzenia będzie zobowiązany potwierdzić ilość uczestników i fantomów za pomocą specjalnego formularza (dostaniecie do niego link mailem) oraz przesłać dokumentację wideo (30 minut) i foto. Zdjęcia i filmy będzie można wysłać mailowo, za pomocą tradycyjnej poczty lub za pomocą formularza potwierdzającego - jeśli zostaną umieszczone w internecie.
Organizator rekordu w danym miejscu zobowiązuje się zebrać od każdej z osób biorącej udział w wydarzeniu (lub od jej opiekunów prawnych) zgodę na wykorzystanie wizerunku. Wszystkie potrzebne dokumenty znajdują się na naszej stronie.
To już wszystkie potrzebne informacje. Byłoby świetnie, gdybyście zaprosili Waszą lokalną społeczność do wspólnego bicia rekordu w Waszej instytucji! Powiadomcie o nim media, stwórzcie plakaty, promujcie wydarzenie na Facebooku, aby 16 października było nas jak najwięcej!
W zeszłym roku podczas bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej było nas ponad 66 tysięcy, a jak będzie w tym? Liczymy na Was!