Dziś rano rozpoczęliśmy 72. Konkurs Ofert, czyli kolejne zakupy dla pulmonologii, która była celem ostatniego Finału WOŚP. W sumie, podczas 3 dni negocjacji, planujemy kupić 308 urządzeń dla oddziałów w całej Polsce.
W ramach 32. Finału WOŚP, czyli dla "Płuc po pandemii", zebraliśmy 281 879 118,07 złotych
Dotychczas zrealizowaliśmy 2 postępowania zakupowe dedykowane pulmonologii - w czerwcu, gdy kupiliśmy 324 urządzenia za 64 920 319,03 złotych oraz w lipcu, gdy dokonywaliśmy zakupu zestawów do wideobronchoskopii i endobronchosonografii, w sumie 35 zestawów za 17 109 282,04 złotych.
W planie 72. Konkursu Ofert jest wybór m.in, polisomnografów stacjonarnych do badania dzieci i dorosłych, poligrafów - mobilnych urządzeń do badania zaburzeń oddychania podczas snu u dorosłych, a także urządzeń do przezskórnego pomiaru SpO2 i pCO2 (tcpCO2) u dzieci i dorosłych. W puli może być sprzęt za nawet 48,7 miliona złotych.
W trakcie tego Konkursu Ofert wspiera nas 11 ekspertów:
- dr n. med. Hanna Dmeńska (Warszawa)
- prof. dr hab. n. med. Wojciech Piotrowski (Łódź)
- prof. dr hab. n. med. Katarzyna Krenke (Warszawa)
- dr hab. n. med. Tadeusz Przybyłowski (Warszawa)
- dr hab. n. med. Joanna Peradzyńska (Warszawa)
- dr hab. n. med. Irena Wojsyk-Banaszak (Poznań)
- dr n. med. Małgorzata Czajkowska-Malinowska (Bydgoszcz)
- dr n. med. Aleksander Kania (Kraków)
- lek. Stanisław Bogusławski (Warszawa)
- dr hab. n. med. Zbigniew Doniec (Rabka Zdrój)
- mgr inż. Marcin Gostyński (Szczecin)
Czym są Konkursy Ofert?
To opracowana przez nas procedura zakupu sprzętu medycznego, mocno odbiegająca od standardów procesów zakupowych dokonywanych przez wiele podmiotów publicznych. Wyróżnia je między innymi to, że decydującym czynnikiem jest jakość, a nie cena urządzeń.
Złożone przez firmy medyczne oferty otwierane są i prezentowane publicznie, ich szczegółowa analiza trwa czasem wiele godzin, a zaproszeni eksperci nie tylko bardzo skrupulatnie dopytują o cechy urządzeń, ale - jeśli jest to możliwe - testują je.
Tradycją Konkursów Ofert WOŚP są doskonale wynegocjowane warunki zakupu urządzeń - ceny są znacząco (czasem w skali kilkudziesięciu procent!) niższe niż średnie wartości rynkowe, dodatkowo płatność następuje dopiero po instalacji sprzętu w placówkach. Każde urządzenie ma wydłużony czas gwarancji, ewentualny zapas materiałów zużywalnych oraz zapewnione dożywotnie nieodpłatne aktualizacje oprogramowania. Z urządzeniem szpital otrzymuje pakiet szkoleń prowadzonych przez doświadczonych specjalistów. Orkiestra dba więc nie tylko o dostarczenie sprzętu, ale także o zapewnienie jak najlepszych możliwości, by z tego sprzętu intensywnie korzystać dla dobra pacjentów.