Za nami Zlot w Piotrkowie!
Spotkania z przedstawicielami Sztabów organizujących Finały WOŚP stały się już tradycją. 4. Ogólnopolski Zlot Sztabów odbył się w miniony weekend w Piotrkowie Trybunalskim.
Napędzeni dobrą energią i kawą, co roku ochoczo angażują się w organizację Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale nie tylko! Pomiędzy pomaganiem przy Finale i Pol’and’Rocku szkolą się, by być jeszcze bardziej efektywni!
Patrolowcy są niezwykłą społecznością, która oddaje swój czas i energię na rzecz Fundacji WOŚP przez cały rok. Wspierają nas we wszelkich działaniach – od zimowych Finałów, przez letnie Festiwale Pol'and'Rock, po liczne wydarzenia pomiędzy nimi. Dzięki ich zaangażowaniu i umiejętnościom możemy zrealizować projekty, które czasem wydają się wręcz niemożliwe do zrobienia. To dzięki nim przenosimy góry i spełniamy marzenia wielu potrzebujących.
Podczas 32. Finału na czele 505 wolontariuszy Pokojowego Patrolu stoi 38 liderek i liderów. Patrolowcy przyjechali na błonia PGE Narodowego z 223 miejscowości. Wśród nich znajdziemy osoby w wieku od 18 do 67 lat. Razem mają 17222 lata!
W tym roku Patrolowcy zajmują się m.in. koordynacją 18. Biegu „Policz się z cukrzycą”, działaniami na terenie studia, koncertu i finałowego miasteczka oraz obsługą akredytowanych mediów, publikacjami on-line, a także opracowaniami materiałów prasowych. Ale to nie wszystko! Dbają również o naszych artystów – przygotowują dla nich garderoby i obsługują sceny. Ponadto obsługują finałowy sklepik i animują publiczność obecną w studio.
Ale działamy nie tylko w Warszawie! Pokojowy Patrol ze sztabu #3678 przy Urzędzie Miasta Krakowa już prężnie działa! Rozliczają wolontariuszy, obsługują ponad 500 aukcji, pomagają w organizacji wydarzeń i prowadzą sztabowe social media. Kwestują również przy wielkich skarbonkach obok pomników Smoka Wawelskiego i Adama Mickiewicza. Oprócz tego znajdziecie ich w namiocie Programu „Ratujemy i Uczymy Ratować”, gdzie opowiedzą Wam więcej o pierwszej pomocy.
Dzięki nieocenionemu zaangażowaniu wolontariuszy z Pokojowego Patrolu wszystkie wydarzenia, które organizuje Fundacja WOŚP, są perfekcyjnie przeprowadzone i najbezpieczniejsze w Polsce.
Do tej pory odbyło się 208 szkoleń Pokojowego Patrolu, 141 instruktorów przeprowadziło aż 659 godzin zajęć, podczas których wolontariusze uratowali 89 pozorantów. 11945 wolontariuszy, którzy ukończyli szkolenia, podczas ćwiczeń wypiło 867 litrów kawy, zjadło 1998 kanapek, nie zapominając o odpoczynku w postaci 2332 godzin snu. W samym 2023 roku zorganizowaliśmy aż 9 takich szkoleń. Każde z nich kończy się egzaminem i symbolicznym przybiciem piątki z Jurkiem Owsiakiem. Właśnie wtedy uczestnicy stają się członkami Pokojowego Patrolu.
Najbliższe szkolenie Pokojowego Patrolu będzie 16–18 lutego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby szkolić się razem z nami!
Na 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariuszy Pokojowego i Medycznego Patrolu przewozi Flixbus. Dziś, w strefie partnerów Finału, znajdziecie jeden z ich autobusów, który specjalnie na tę okazję został wypełniony słodyczami!
Miejskie Zakłady Autobusowe także postanowiły wesprzeć wolontariuszy, którzy pomagają przy WOŚP. W niedzielę na podstawie finałowego identyfikatora Orkiestry będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Zgodnie z decyzją prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego – wolontariusze, którzy wspierają Finał, będą mieli prawo do bezpłatnych przejazdów między 26 a 29 stycznia.
Ekipa Pokojowego Patrolu podczas tegorocznego 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy liczy ponad 500 wolontariuszy. Patrolowcy pomagają w studiu, strefie partnerów, SiemaShopie, na trasie biegu Policz się z Cukrzycą i wielu innych miejscach. Wszędzie tam, gdzie tylko potrzebna jest ich pomoc.
32. Finał WOŚP - Pokojowy Patrol
32. Finał WOŚP - Pokojowy Patrol
Martyna Klasa
Spotkania z przedstawicielami Sztabów organizujących Finały WOŚP stały się już tradycją. 4. Ogólnopolski Zlot Sztabów odbył się w miniony weekend w Piotrkowie Trybunalskim.
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy! Jest to coroczne święto, które przypada na drugą sobotę września i ma na celu promowanie zasad pierwszej pomocy. Fundacja WOŚP od ponad 18 lat prowadzi edukacyjny program „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
150 dni! Tyle dzieli nas od wyjątkowego, 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Październik to tradycyjnie czas, kiedy rozkręcamy orkiestrową machinę – właśnie wtedy rozpoczynamy rejestrację Sztabów i ogłaszamy cel zbiórki.