Grasz z WOŚP od lat? Jesteś charyzmatyczną, odpowiedzialną osobą i chcesz spróbować swoich sił jako Szef Sztabu? Pamiętaj – 18 listopada mija termin na składanie wniosków o utworzenie Sztabu!
17 października ruszyły zgłoszenia Sztabów, które chcą działać w ramach 31. Finału WOŚP! Termin końcowy składania wniosków to 18 listopada.
Pamiętaj! Zanim podejmiesz decyzję o zarejestrowaniu twojego Sztabu, dowiedz się, czy w Twojej okolicy nie funkcjonuje już zaakceptowany Sztab WOŚP. Jeśli tak – dołącz do niego, może razem uda się Wam zorganizować Finał na większą skalę! Ideą Fundacji WOŚP jest łączenie różnych organizacji, środowisk i dlatego zachęcamy Was do współpracy między sobą.
Na obecną chwilę zaakceptowaliśmy już 956 Sztabów, w tym 60 zagranicznych! Listę wszystkich zaakceptowanych Sztabów na 31. Finał WOŚP znajdziesz TUTAJ
Jak założyć Sztab?
- Zbierz grupę sprawdzonych ludzi, którzy razem z Tobą poświęcą czas na działania w ramach Sztabu (organizatorów Sztabu).
- Zapoznaj się z Regulaminem Sztabu.
- Wybierz Szefa Sztabu, który będzie odpowiedzialny za całą akcję.
- Szef Sztabu musi zarejestrować się w Bazie Szefa Sztabu, wypełnić formularz zgłoszeniowy, zaakceptować regulamin i zobowiązać się do przestrzegania jego postanowień. Po ukończeniu wypełniania wniosku musi go wydrukować, podbić pieczątką organizacji i podpisać.
- Wniosek musi zostać podpisany również przez członków komisji odpowiedzialnej za przeliczenie pieniędzy zebranych podczas Finału.
- Wypełniony, podpisany oraz opatrzony pieczątką wniosek wyślij do Fundacji do 18 listopada 2022 r. (najlepiej w formie czytelnego skanu na adres [email protected] lub pocztą na adres Fundacji WOŚP: ul. Dominikańska 19c, 02-738 Warszawa, z dopiskiem "Sztaby").
Szczegółową instrukcję założenia Sztabu, razem z obowiązującymi regulaminami znajdziesz TUTAJ
Po zarejestrowaniu Sztabu możesz przystąpić do rejestracji wolontariuszy, którzy będą zbierać datki na cel 31. Finału WOŚP, czyli walkę z sepsą.
31. Finał WOŚP. Walczymy z sepsą — dla małych i dużych!
Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy — oto cel zbliżającego się 31. Finału WOŚP. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia, ale już w grudniu cel akcji wspierać będzie można poprzez rozmaite kanały elektroniczne i udział w imprezach zamkniętych organizowanych przez Sztaby.
Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia — optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń — umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.