WOŚP pomaga w obliczu powodzi
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rusza z działaniami w obliczu klęski żywiołowej.
W ciągu najbliższych trzech dni, czyli od dziś do najbliższej środy, w Warszawie odbywać się będzie 47. Konkurs Ofert Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Za środki z 24. Finału Fundacja kupować będzie sprzęt medyczny dla 218 szpitali w całej Polsce. Zakupione przez Fundację urządzenia trafią na oddziały ogólnopediatryczne, będzie to więc wsparcie w podstawowej opiece medycznej najmłodszych pacjentów. Orkiestra chce znacząco podnieść standard tej opieki kupując najnowocześniejszy, ale podstawowy sprzęt. Będą to więc łóżeczka szpitalne dla dzieci, pompy strzykawkowe, holtery EKG, lokalizatory naczyń i wiele innych aparatów. W sumie planujemy kupić 2 514 urządzeń medycznych.
W efekcie dzisiejszego konkursu ofert do szpitali trafią:
Ilości kupowanych urządzeń w trakcie negocjacji mogą się zmienić, ponieważ potrzeby są znacznie większe, jeśli wiec tylko uda się wynegocjować atrakcyjne ceny i nie będzie groził nam przekroczenie założonego budżetu, będziemy decydowali o zwiększeniu ilości.
Oceny złożonych ofert dokona powołana przez Fundację komisja ekspertów w składzie:
Komisja Ekspertów ds. wyboru aparatów USG
Komisja Ekspertów ds. wyboru łóżek szpitalnych oraz aparatów kardiologicznych
Komisja Ekspertów ds. wyboru aparatów anestezjologicznych
Fundacja nie korzysta z mechanizmów zamówień publicznych. Zakupy będą odbywały się wg wypracowanego przez Fundację regulaminu konkursu ofert, który kładzie w pierwszej kolejności nacisk na jakość urządzeń, a w drugiej kolejności prowadzone są negocjacje cenowe. Pozwala to kupić urządzenia najlepsze – za jak najlepsze ceny. Dzisiaj, po 25 latach działalności Orkiestry, urządzenia z serduszkiem WOŚP pracują we wszystkich szpitalach w Polsce, w których leczy się dzieci. Przeważnie to właśnie urządzenia Wielkiej Orkiestry są podstawą nowoczesnego wyposażenia szpitali, dzięki czemu polscy lekarze mają takie możliwości leczenia najmłodszych pacjentów, jak ich koledzy z najbardziej rozwiniętych krajów świata.
- Kiedy ogłaszamy zamknięty już i podsumowany efekt Finału WOŚP, to dla nas tak naprawdę jest dopiero połowa drogi do osiągniecia założonych w czasie akcji celów – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP – Tak naprawdę ze swoich finałowych obietnic wywiązujemy się w czasie naszych zakupów. To jest ten właśnie moment, kiedy efekt ogromnego zaangażowana wszystkich tych, którzy włączają się w finały WOŚP, zamienia się w konkretną pomoc dla polskich szpitali.
Każdy konkurs ofert Fundacji WOŚP poprzedza wielomiesięczna praca powołanych przez Fundację ekspertów. Analizują oni wszystkie nadesłane do Fundacji przez szpitale prośby, a następnie, we współpracy z konsultantami krajowymi, przygotowują kompletną listę zakupów w darze dla konkretnych szpitali. Dlatego już na etapie zakupów Fundacja doskonale wie, jaki sprzęt i dla kogo kupuje i może najlepiej dostosować pozyskiwany sprzęt do potrzeb, jakie są w konkretnych szpitalach. Proces jest więc czasochłonny, ale dzięki niemu udaje się najskuteczniej wesprzeć polskie szpitale, przekazując im najlepszy sprzęt medyczny.
Konkurs ofert rozpoczął się od publicznego otwarcia i odczytania wszystkich ofert. Następnie, już za zamkniętymi drzwiami, eksperci Fundacji przenalizują złożone oferty i rozpoczną się negocjacje z oferentami. Potrwają one co najmniej do najbliższej środy, ale całość przebiegu zakupów będziemy relacjonowali na stronie Fundacji na Facebooku. Bądźcie z nami i życzcie nam, by oferenci wykazywali się brawurą i odwagą w obniżaniu cen swoich urządzeń.
(Milkee)
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rusza z działaniami w obliczu klęski żywiołowej.
Dyrektorka ds. Medycznych i członkini Zarządu Fundacji WOŚP znalazła się na liście „50 po 50” magazynu „Forbes Women”.
Nasze Sztaby zagraniczne dzielnie wspierają rodaków w kraju, którzy walczą z żywiołem. Różne formy zbiórek powstały m.in. w Walii, Szkocji, Niemczech, Holandii, Francji czy na Bali.