Celem pierwszej części rozpoczętego dziś 67. Konkursu Ofert był wybór systemu do diagnostyki i treningu chodu Motek Grail dla szpitala ortopedycznego w Poznaniu.
To urządzenie stanowi zakup w ramach Programu Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużania Kończyn u Dzieci, który zainicjowany został przez WOŚP w 2017 roku, a którego głównym założeniem jest zapewnienie powszechnej możliwości skutecznego leczenia wad ubytkowych kończyn u dzieci w większości występujących w Polsce przypadków.
Konkurs Ofert to wybór najlepszego jakościowo urządzenia - takiego, które będzie świetnie sprawdzać się w szpitalnych realiach, a jednocześnie dostarczy jak najdokładniejszych danych medycznych, pozwalając jak najlepiej dbać o zdrowie pacjentów. W przypadku każdego kupowanego urządzenia Komisja Ekspertów i Zarząd Fundacji WOŚP trzykrotnie analizują każdą ofertę. Pierwsze wejście to wstępna prezentacja oferty, wejście drugie ma na celu uszczegółowienie przedmiotu zamówienia, w wejściu trzecim prowadzone są rozmowy z każdym z oferentów na temat proponowanej ceny jednostkowej urządzeń.
W zakupach zarząd Fundacji zawsze wspierają eksperci - praktycy. Dziś byli z nami:
- prof. Marek Jóźwiak (Poznań)
- dr med. Marcin Bonikowski (Warszawa)
- mgr inż. Marcin Gostyński (Warszawa)
W ramach kilkugodzinnych negocjacji Fundacja zdecydowała się na zakup urządzenia od firmy Meden-Inmed, przeznaczając na to 5 670 000 złotych.
Sprzęt trafi do Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu. Zacznie działać do końca przyszłego roku.
Pod koniec października (w dniach 23-24 października) Fundacja będzie kontynuować 67. Konkurs Ofert. Wówczas celem zakupów staną się: rezonans magnetyczny, urządzenia do oznaczania lekowrażliowości z dodatniej próbki krwi, czyli kolejny sprzęt do walki z sepsą, a także urządzenia do przesiewowego badań słuchu.