Nie tylko cała Polska pomaga - pomoc płynie też ze świata!
Nasze Sztaby zagraniczne dzielnie wspierają rodaków w kraju, którzy walczą z żywiołem. Różne formy zbiórek powstały m.in. w Walii, Szkocji, Niemczech, Holandii, Francji czy na Bali.
Tandem Karaś/Rogucki tworzą Kuba Karaś znany z kapeli The Dumplings oraz Piotr Rogucki, wokalista zespołu Coma. Duet powstał po zawieszeniu działalności The Dumplings i Comy. Debiutanckie nagranie zespołu, w którym Karaś odpowiada za kwestie związane z produkcją muzyki i aranżacje, a Rogucki jest autorem oryginalnych, poetyckich i często abstrakcyjnych tekstów, było coverem utworu formacji T.Love "1996". Wydany w 2019 roku singiel został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii "Najlepsze nowe wykonanie". W tym samym roku ukazał się pierwszy oryginalny utwór w dorobku duetu Karaś/Rogucki, czyli nagranie zatytułowane "Bolesne strzały w serce", któremu towarzyszył teledysk w reżyserii Przemka Dzienisa. Mroczne, utrzymane w charakterystycznej atmosferze futuryzmu w stylu retro i przywodzące na myśl czarno-białe filmy nieme, wideo ilustrowało styl muzyczny kapeli, który zainspirowany jest brzmieniem zimnej fali i cold romantic.
Zarówno zimna fala jak i cold romantic zdefiniowały brzmienie muzyki początku lat 80. ubiegłego wieku. Przestrzenne efekty połączone z brzmieniem syntezatorów kreowały muzykę która miała stać się inspiracją do powstania gatunku alternatywnego, niszowego popu.
Duet Karaś/Rogucki wydał swój debiutancki krążek w Walentynki 2020 roku. Dzień zakochanych był znakomitą okazją do prezentacji albumu, na który składają się 11 piosenek o miłości w czasach cybernetycznej zarazy. Sami artyści określają utwory zawarte na krążku "Ostatni bastion romantyzmu" mianem "erotyków motoryzacyjno-katastroficznych", a konceptualny album opowiada o wzniosłych uczuciach na tle epoki kresu cywilizacji.
Kapela zaprezentuje swoje muzyczne możliwości na 30. Finale WOŚP, którego celem jest wsparcie oddziałów okulistyki dziecięcej.
Nasze Sztaby zagraniczne dzielnie wspierają rodaków w kraju, którzy walczą z żywiołem. Różne formy zbiórek powstały m.in. w Walii, Szkocji, Niemczech, Holandii, Francji czy na Bali.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rusza z działaniami w obliczu klęski żywiołowej.
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz piąty wzięła udział w gonitwie charytatywnej Westminster Day, podczas której konie reprezentowały organizacje pozarządowe działające w Polsce.