W ramach 33. Finału WOŚP zarejestrowaliśmy już
1594 Sztaby
Finały

25. Finał WOŚP w liczbach

2017-03-22 12:35:55

 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, wszystko zostało rozliczone, spakowane i podsumowane, dzięki czemu możemy Wam podać kilka imponujących liczb związanych z organizacją warszawskiej finałowej imprezy. 

 

  • Teren, na którym odbył się Finał WOŚP na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki miał łączną powierzchnię 16 888 metrów kwadratowych (to prawie 1,7 ha).
  • Na terenie imprezy postawiono aż 24 różnego rodzaju namioty i 32 kontenery biurowe. Ogrodzenie mierzyło 2 kilometry.
  • Do przywiezienia całej infrastruktury (namioty, scena i technika sceniczna) wykorzystano 28 tirów.
  • Na terenie o powierzchni 0.65 ha zorganizowano kompleks namiotów wraz z zapleczem wyposażonym w niezbędną infrastrukturę pozwalającą w komfortowych warunkach zrealizować wydarzenie medialne transmitowane na antenie ogólnopolskiej z udziałem kilkuset osób. Cały kompleks składał się z 8 namiotów połączonych ze sobą przejściami.
  • Połączone namioty utworzyły powierzchnię 2 765 metrów kwadratowych, w których zorganizowano: hol, toalety dla gości, szatnię, stoiska partnerów, restaurację, centrum prasowe z salą konferencyjną, poczekalnię ze stanowiskami do charakteryzacji, studio medyczne, studio główne oraz pomieszczenia techniczno-magazynowe.
  • Na zapleczu kompleksu znajdowało się: 13 kontenerów biurowych, 2 kontenery sanitarne, agregaty prądotwórcze, nagrzewnice oraz wozy realizacji telewizyjnej i technicznej.
  • Studio główne, z którego była realizowana transmisja telewizyjna i internetowa znajdowało się w namiocie sferycznym (o średnicy 30 m), który miał 706 metrów kwadratowych powierzchni. Studio medyczne miało 283 metry kwadratowe i zaprezentowano tam 25-letnią działalność Fundacji WOŚP na rzecz polskiej medycyny.
  • Scena mierzyła 25,7 m szerokości, 12,8 m głębokości i 15,7 m wysokości. Karuzela PLAY miała wysokość ok. 32 m.
  •  W montaż infrastruktury na Placu Defilad było zaangażowanych ok. 336 osób.
  • Podczas finałowej niedzieli przy obsłudze całego wydarzenia pracowało ok. 1 157 osób. Byli to m.in. pracownicy ochrony, wolontariusze, obsługa stoisk i aktywności, telewizyjna ekipa realizacyjna, dźwiękowcy, obsługa świateł, dozór techniczny infrastruktury, catering, itd.
  • Dziennikarzy oraz innych przedstawicieli mediów, którzy akredytowali się na 25. Finał WOŚP było ponad 300.
  • Łącznie wydano 4 701 różnego rodzaju przepustek pozwalających na wejście do studia, na zaplecza sceny, itd. W znakomitej większości byli to zaproszeni goście, m.in. lekarze, wolontariusze, przyjaciele i sympatycy Fundacji, którzy przez cały dzień uczestniczyli w wydarzeniu lub byli bohaterami telewizyjnej transmisji.
  • Prace przygotowawcze na Placu Defilad rozpoczęły się 3 stycznia. Najpierw ruszyła budowa namiotów, które stanowiły główną część kompleksu, z którego prowadzono telewizyjną transmisję. Jednocześnie na sąsiednim placu prowadzono przebudowę infrastruktury pozostałej po Sylwestrze na potrzeby koncertu finałowego. Aby sprostać wymogom realizacji telewizyjnej i grania muzyki na żywo w zimowej aurze należało przygotować specjalny backline, zapewnić ogrzewanie całej sceny oraz zapewnić zaplecze dla ekipy realizacyjnej i artystów. Zamontowano również zaprojektowane wcześniej dekoracje sceny, oświetlenie oraz nagłośnienie.
  • Warunki pogodowe nie ułatwiały przygotowania Finału, ponieważ temperatura sięgała -18 stopni C, a dodatkowo sporadycznie padał śnieg.  
  • W 11. Biegu „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” wzięło udział ok. 5 000 uczestników. W całym kraju z okazji Finału WOŚP odbyło się ponad 80 imprez sportowych. Łącznie w biegach organizowanych w całym kraju pobiegło ponad 16 500 osób.
  • Prace związane z demontażem finałowej infrastruktury na Placu Defilad zakończyły się dopiero 19 stycznia.

 

(amm)

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2024-08-29 14:40:16

16 października rusza rejestracja Sztabów!

150 dni! Tyle dzieli nas od wyjątkowego, 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Październik to tradycyjnie czas, kiedy rozkręcamy orkiestrową machinę – właśnie wtedy rozpoczynamy rejestrację Sztabów i ogłaszamy cel zbiórki.

2024-09-21 14:09:23

Nie tylko cała Polska pomaga - pomoc płynie też ze świata!

Nasze Sztaby zagraniczne dzielnie wspierają rodaków w kraju, którzy walczą z żywiołem. Różne formy zbiórek powstały m.in. w Walii, Szkocji, Niemczech, Holandii, Francji czy na Bali.

2024-08-27 15:52:44

Rusza kolejny sezon szkoleń Patrolu!

Ogromną siłą Najpiękniejszego Festiwalu Świata i Finału WOŚP są wolontariusze Pokojowego Patrolu. Rusza kolejny sezon szkoleń, a zatem, jeśli myślicie o dołączeniu do czerwonych koszulek, nie czekajcie!

2024-09-12 11:42:32

Czym Fundacja WOŚP zajmuje się przez cały rok?

Fundacja WOŚP to nie tylko organizacja styczniowego Finału, ale też ogólnopolskie programy medyczne, nauka pierwszej pomocy i masa dodatkowych akcji trwających przez cały rok! Sprawdźcie, jak wyglądają nasze działania i z czego jesteśmy dumni!