Na koncie mamy:
281879118,07 PLN
Festiwal

10 społecznie zaangażowanych istotnych wydarzeń na Festiwalu

2019-08-03 23:00:00

Zabawa to podstawa festiwalowego klimatu, ale musimy również pamiętać o wspaniałych wartościach jakie wyznajemy i które łączą festiwalową społeczność. Przedstawiamy Wam wydarzenia, które poruszają ważne tematy na Pol’and’Rock Festival.

 

 

Pol'and'Rock Festival 2019, fot. Ola Drutkowska

 

 

  1. Zaraz będzie czysto

Jednym z najistotniejszych działań na Najpiękniejszym Festiwalu Świata jest akcja „Zaraz będzie czysto”. Dbamy o środowisko i chcemy bawić się w czystym miejscu, wolnym od śmieci i niepotrzebnego, groźnego plastiku. Z tego powodu przygotowaliśmy 157 punktów, gdzie możecie odebrać worki i mieć realny wpływ na czystsze i lepsze otoczenie na Festiwalu Pol’and’Rock. Jak już mogliście zauważyć, w pasażu handlowym nie ma foliowych toreb, a w trakcie zakupów w festiwalowym Lidlu zakupy pakujemy w papierowe torby. W akcję włączyli się również sponsorzy festiwalu. Również sponsorzy wspierają akcję, np. w strefie Allegro możesz się dowiedzieć się, jak zrobić ekodezodorant, torbę na owoce i warzywa czy torebkę na codzienne zakupy ze starego T-shirtu.

 

 

Zaraz będzie czysto, fot. Michał Kwaśniewski

 

 

  1. Ratujemy i uczymy ratować

Przy stoisku Ratujemy i uczymy ratować mogliśmy skorzystać z fantomów zarówno dorosłych jak i dzieci i nauczyć się jak przeprowadzić Resustytację Krążeniowo- Oddechową (RKO). Co więcej, mogliśmy dowiedzieć się jak zadziałać w przypadku zadławienia oraz jak prawidłowo ułożyć poszkodowanego w pozycję boczną ustaloną. Najmłodsi, którzy pojawili się i jeszcze się pojawili się w punkcie dostali apteczki, papierowy telefon i książeczkę do ćwiczeń. Ponadto, rodzice, którzy przyszli do namiotu z dziećmi, mieli możliwość odbycia szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.

 

 

Ratujemy i uczymy ratować, fot. Ola Skorżyńska

 

 

  1. Sprawdź promile

Ważnym Festiwalowym tematem jest bezpieczeństwo, co podkreślamy w komunikacji z Wami. Pol’and’Rock to miejsce, gdzie trzymamy się zasad, które są określone w regulaminie. Dlatego przyjdź do punktu Sprawdź promile i zadbaj o bezpieczeństwo swoje i osób, którzy z Tobą przebywają. W tej strefie możesz sprawdzić stan trzeźwości bez konsekwencji i bezpłatnie. Przed wieloma z Was długa podróż, nie ryzykuj- zadbaj o bezpieczeństwo.

 

Sprawdź promile, fot. Edyta Kurycka

 

 

  1. Gdzie jest Andrzej?

To akcja Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych „ITAKA”, która porusza ogromny problem zaginięć. Według statystyk, w Polsce rocznie ginie 19 tys. osób, co martwi i budzi powód do dyskusji. Aby zapobiec zaginięciom w strefie Warsztatów ASP młodzi ludzie mają do dyspozycji zespół psychologów i prawnika Fundacji ITAKA, którzy wysłuchają, doradzą i podpowiedzą, co robić nawet w tych najtrudniejszych sytuacjach.

 

 

Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, fot. Marta Szpakowska

 

 

  1. Zbiórka śpiworów i namiotów dla uchodźców na Lesbos

Wioska wielu kultur zorganizowała zbiórkę namiotów i śpiworów dla osób uciekających z największego naturalnego więzienia Europy. Wspólnie możemy pomóc potrzebującym i wesprzeć akcję fundacji The Hope Project Polska.

 

 

  1. Hejt tu nie gra

Czyli wydarzenie, które ma na celu zwrócić uwagę i zapobiec problemowi mowy nienawiści. W czwartek odbyła się debata na ten temat, w której uczestniczyć Jerzy Owsiak oraz Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Duży Namiot ASP był zapełniony osobami zainteresowanymi, co pokazuje że dla ogromnej liczby osób temat jest ważny.

 

 

Hejt tu nie gra, fot. Basia Lutzner

 

 

  1. Godzina „W”

W środę o godzinie 17:00 wszyscy festiwalowicze uczcili ważny moment w polskiej historii. Przez ponad jedną minutę uczciliśmy poległych przed laty Powstańców Powstania Warszawskiego.

 

Godzina "W", fot. Szymon Aksienionek

 

 

  1. Warsztaty ASP- Namiot Praw Człowieka

W ramach namiotu organizowane były prezentacje, warsztaty, debaty, konkursy. Można było uzyskać darmową poradę prawną,  wziąć udział w ciekawych dyskusjach, wziąć udział w warsztatach języka migowego.

 

Tłumaczka Polskiego Języka Migowego, fot. Lucyna Lewandowska

 

 

  1. Strajk klimatyczny

Podczas Festiwalu odbył się również strajk klimatyczny. Przemarsz odbył się w czwartek miał na celu pokazać sprzeciw klimatycznym zmianom systemowym. Na transparentach można było zobaczyć postulaty takie jak SAVE OUR PLANET czy chrońmy klimat, chrońmy ludzi.

 

 

  1. Festiwal dla wszystkich

Zależy nam, aby wszyscy mieli możliwość wzięcia udziału w Festiwalu. Dlatego wspólnie z Fundacją Avalon, Adventure Assistant oraz Sevenet S.A. przygotowaliśmy listę udogodnień dla ludzi z niesprawnościami, które możesz zobaczyć tutaj. Na festiwalowym polu powstał podest przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a osoby niesłyszące mogły wypożyczyć specjalne plecaki Sound Touch Tech. Oprócz tego, wszystkie koncert w Namiocie ASP były tłumaczone na migowy.

Więcej o udogodnieniach dla osób z niepełnosprawnościami TUTAJ

 

 

(Mika)

POKAŻ PODOBNE
2024-01-21 15:14:00

Za tydzień 32. Finał WOŚP!

Już tylko 7 dni dzieli nas od Letniej Zadymy w Środku Zimy! Po raz kolejny spotkamy się w gorącej atmosferze dobroci i radości - tym razem, aby zagrać dla oddziałów pulmonologicznych w całej Polsce.

2024-01-27 12:32:27

Po czym poznasz wolontariusza WOŚP?

Wolontariusze WOŚP znani są ze swojej energii, zapału i szerokiego uśmiechu. Jednak w dniu 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tak wygląda cała Polska. Zobacz, po czym poznasz wolontariusza.

2024-01-28 09:03:10

Orkiestra zaczęła grać!

Orkiestra stroi instrumenty, dyrygent dał znak i zaczął – kolejny Finał grać. Co było w naszych sercach kiedyś jak świecący diament, dziś znowu zyska blask!

2024-01-24 13:20:00

Najciekawsze eSkarbonki 32. Finału WOŚP!

Dzięki eSkarbonce napędzanej przez Mastercard wolontariuszem 32. Finału WOŚP może zostać każdy! Założenie swojej wirtualnej puszki jest bardzo proste i można to zrobić nawet w dniu Finału. Już teraz, dzięki eSkarbonkom na cel finałowej zbiórki udało nam się zebrać ponad 3 miliony złotych!