Widzimy się na rekordzie w pierwszej pomocy?
Już za nieco ponad tydzień, 16 października, z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, przystąpimy do próby pobicia rekordu w pierwszej pomocy. Liczba uczestników rośnie z każdym dniem!
Prawie 600 wolontariuszy w barwach Pokojowego Patrolu działa podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, żebyśmy mogli bezpiecznie się bawić. Kim są wolontariusze Pokojowego Patrolu i jak dołączyć do tego grona?
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie udałby się bez zaangażowania Pokojowego Patrolu – wolontariuszy WOŚP, którzy działają cały rok. Podczas Finału znajdziecie ich w studiu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na biegu “Policz się z cukrzycą”, podczas koncertu na Placu Bankowym oraz w SiemaShopie, garderobach i przy wszystkich naszych działaniach.
Napędza nas kawa i dobrzy ludzie
Na 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariuszy Pokojowego i Medycznego Patrolu dowozi i odwozi Flixbus. Po Warszawie przemieszczają się dzięki autobusom udostępnionym przez Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie, nieodpłatnym przejazdom Warszawskim Transportem Publicznym oraz pociągami uruchamianymi przez Koleje Mazowieckie.
Odpowiednią ilość energii zapewnia wolontariuszom Lavazza. Pysznej kawy mogą skosztować w strefie partnerskiej pod Pałacem Kultury i Nauki na Placu Defilad i w studiu 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Wolontariusze mogą liczyć również na inne napoje, które czekają na nich w automatach café + co.
Koordynacja działań wszystkich wolontariuszy jest o wiele łatwiejsza dzięki sprawnej łączności radiowej od Artcomu oraz lokalizatorom notiOne. Po całym dniu wrażeń Pokojowy i Medyczny Patrol nocuje w komfortowych przestrzeniach Hotelu O3, który należy do SATORIA Group.
Pokojowy Patrol to nieodzowna część Fundacji WOŚP
Kiedy Fundacja organizowała pierwszy Przystanek w Czymanowie, Jurek Owsiak w swoim programie radiowym ogłosił nabór do Pokojowego Patrolu. Zasady były bardzo proste – wolontariat w zamian za wyżywienie oraz miejsce na rozbicie namiotu. Zgłosiło się 100 osób i to był dopiero początek!
Obecnie jest blisko 12 tysięcy wolontariuszy, którzy aktywnie działają. A wszystko wskazuje na to, że niebawem liczba ta się zwiększy.
Przed nami jubileuszowe, 200. szkolenie, które będzie 10–12 lutego.
Szkolenia Pokojowego Patrolu realizujemy cyklicznie od lutego do listopada w ośrodku szkoleniowym – Uniwersytecie WOŚP w miejscowości Szadowo-Młyn, w pobliżu Kwidzyna.
Celem każdego szkolenia jest wzajemne poznanie się oraz integracja – to dzięki temu nasze późniejsze działania przebiegają bardzo sprawnie. Wiedza, umiejętności i zasady, które przekazujemy w czasie szkolenia, są podstawą naszej pracy.
Każde szkolenie kończymy egzaminami i symbolicznym przybiciem piątki z Jurkiem Owsiakiem. Właśnie wtedy uczestnik staje się członkiem Pokojowego Patrolu. W szkoleniu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat. Nie ma limitu wiekowego, czego najlepszym przykładem jest najstarszy patrolowiec, który ma 77 lat.
Dzięki wolontariuszom Pokojowego Patrolu wszystkie wydarzenia Fundacji WOŚP są profesjonalnie przygotowane i najbezpieczniejsze w Polsce.
Dołącz do Pokojowego Patrolu
Przeczytaj, co o Pokojowym Patrolu mówi liderka – Daria Kubiak:
Przede wszystkim to może być to dla Ciebie okazja, aby zacząć nową przygodę w Twoim życiu. Przygodę, która wniesie do Twojego życia nowych ludzi, kto wie może przyjaźnie, a przede wszystkim da Ci satysfakcję i dumę! Bo fajnie jest działać w wolontariacie i robić coś dobrego dla innych".
Sprawdź, jak zapisać się na szkolenie Pokojowego Patrolu.
Już za nieco ponad tydzień, 16 października, z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, przystąpimy do próby pobicia rekordu w pierwszej pomocy. Liczba uczestników rośnie z każdym dniem!
Z radością informujemy, że w rozliczeniu podatku za rok 2023 Fundacja WOŚP otrzymała od darczyńców kolejną rekordową kwotę! To olbrzymie wsparcie ze strony tysięcy osób jest wyrazem nie tylko zaufania do działań Fundacji, ale również ogromnego zaangażowania w poprawę standardów opieki medycznej.
W Światowym Dniu Onkologii podsumowujemy nasze działania związane z tą dziedziną medycyny. Starania Fundacji WOŚP koncentrują się na wyposażaniu polskich placówek medycznych w najnowocześniejszy sprzęt, który umożliwia precyzyjną diagnostykę oraz skuteczne leczenie nowotworów.