Nie tylko cała Polska pomaga - pomoc płynie też ze świata!
Nasze Sztaby zagraniczne dzielnie wspierają rodaków w kraju, którzy walczą z żywiołem. Różne formy zbiórek powstały m.in. w Walii, Szkocji, Niemczech, Holandii, Francji czy na Bali.
Ruszyły zapisy na pierwsze w tym roku, a jednocześnie jubileuszowe - 200. szkolenie Pokojowego Patrolu, które odbędzie się w dniach 10-12 lutego. Zapraszamy!
Powstanie Pokojowego Patrolu wiąże się ściśle z organizacją pierwszego Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock). Jego początki sięgają 1995 roku, a bezpośrednim impulsem do powstania stał się jubileuszowy amerykański Festiwal Woodstock zorganizowany rok wcześniej. W jego trakcie opiekę nad gośćmi roztaczała armia ludzi w koszulkach z napisem "Peace Patrol". Okazało się to pomysłem wartym przeniesienia do Polski. Kiedy Fundacja organizowała pierwszy Przystanek w Czymanowie, Jurek Owsiak w swoim programie radiowym ogłosił nabór do Pokojowego Patrolu. Zasady były bardzo proste — całkowity wolontariat w zamian za wyżywienie oraz miejsce na rozbicie namiotu gdzieś na zapleczu sceny. Zgłosiło się 100 osób i to był początek naszych działań.
W swojej już 27-letniej historii Pokojowy Patrol pokazał, że wolontariat to naprawdę szeroki obszar działań, w które bezinteresownie angażują się każdego roku setki osób. Pol'and'Rock Festival (kiedyś Przystanek Woodstock) i coroczne Finały WOŚP to znaczna, ale nie jedyna część działań, w które włączają się nasi wolontariusze.
Masz ochotę dołączyć do grona prawie 12 tysięcy przeszkolonych wolontariuszy lub jesteś ciekaw atmosfery i zadań, jakie staną przed Tobą podczas szkolenia i późniejszych działań? Masz okazję sprawdzić to już wkrótce, ponieważ ruszyły zapisy na jubileuszowe, 200. szkolenie Pokojowego Patrolu.
Gorąco zachęcamy do rejestrowania się na najbliższe szkolenie, które odbędzie się w dniach 10-12 lutego.
Znany dziennikarz, korespondent wojenny portalu Onet.pl — Marcin Wyrwał - podczas 28. Pol'and'Rock festiwal powiedział nam:
"Jestem nie tylko korespondentem wojennym, ale też dumnym członkiem Pokojowego Patrolu. Jestem kolekcjonerem szkoleń medycznych, bo one dają mi poczucie jakiego takiego bezpieczeństwa, kiedy znajduje się w strefach wojennych. Z ręką na sercu — porównywałem wiele szkoleń i szkolenie Pokojowego Patrolu było jednym z absolutnie najlepszych. Bardzo dużo mi dało i wam również może bardzo dużo dać, jeżeli zgłosicie sie tutaj."
Chyba nie ma lepszej rekomendacji?
(Broski)
Nasze Sztaby zagraniczne dzielnie wspierają rodaków w kraju, którzy walczą z żywiołem. Różne formy zbiórek powstały m.in. w Walii, Szkocji, Niemczech, Holandii, Francji czy na Bali.
Dziesięcioletni Gabriel małym bohaterem! Bez zastanowienia pomógł swojej siostrze - przeszedł szkolenie w namiocie RUR podczas Pol'and'Rock Festival i dzięki temu wiedział, jak wykorzystać znajomość udzielenia pierwszej pomocy w praktyce!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rusza z działaniami w obliczu klęski żywiołowej.