Ulicami Warszawy przebiega właśnie 5-tysięczny tłum. Za czym tak gonią i po co tak pędzą? To wydarzenie ma jeden cel – zwrócenie uwagi na problem cukrzycy. Biegacze – kupując pakiet biegu „Policz się z cukrzycą” – wspomagają zakup pomp insulinowych dla kobiet, które są w ciąży lub planują ją.
W ramach 31. Finału odbywa się już 17. Bieg "Policz się z cukrzycą"! Biegacze mogą zadecydować, czy chcą pokonać dystans wirtualnie czy stacjonarnie. Od ich wyboru zależy, czy pobiegną w dowolnym miejscu na świecie, czy z innymi zawodnikami w Warszawie.
Na liście startowej w Warszawie odhaczyło się 5000 osób. W wirtualnych zmaganiach bierze udział ponad 6300 osób, a lista startowa jest wciąż otwarta. To oznacza, że na całym świecie zobaczymy więcej niż 11 000 zawodników 17. Biegu "Policz się z cukrzycą". Biegaczy w charakterystycznych pomarańczowych koszulkach możemy spotkać w 19 krajach m.in. na Filipinach czy w Arabii Saudyjskiej.
Uczestnicy w koszulkach 17. edycji Biegu "Policz się z cukrzycą" fot. Stanisław Wadas
Bieg w formie stacjonarnej rozpoczął się o 12:15 na Placu Bankowym, a ostatni uczestnik powinien dotrzeć do mety przed 13:30. Trasa biegu obejmuje: Plac Bankowy, ul. Marszałkowską, ul. Senatorską, ul. Wierzbową, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Królewską, Krakowskie Przedmieście, Podwale, ul. Nowomiejską, ul. Freta. ul. Długą, ul. Miodową, ul. Senatorską, ul. Moliera, ul. Marszałka Ferdinanda Focha, ul. Wierzbową i ponownie ul. Senatorską, ul. Marszałkowską i Plac Bankowy. Biegaczom możemy kibicować na każdym centymetrze!
Uczestnicy 17. edycji Biegu "Policz się z cukrzycą" fot. Stanisław Wadas
Każdy uczestnik biegu, kupując pakiet startowy, przekazał środki na zakup pomp insulinowych, dzięki którym diabetyczki mają szansę na bezpieczną i spokojną ciążę. Od 2014 roku Fundacja WOŚP zakupiła 272 urządzenia w ramach Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi dla kobiet z cukrzycą typu pierwszego, które są w ciąży lub planują ją. Dzięki środkom z każdej edycji biegu “Policz się z cukrzycą” baza dostępnych urządzeń powiększa się.
Głównym sponsorem biegu jest Dawtona. Firma przygotowała dla biegaczy bufkę oraz zdrowy mus, który uzupełni deficyt kaloryczny zawodników. Każdy uczestnik znajdzie te produkty w pakiecie biegowym. Dawtona wypuściła także limitowaną edycję kultowego soku pomidorowego z finałową etykietą.
Dawtona już po raz szósty jest sponsorem Finału WOŚP, fot. Marcin Michoń
Dawtona ufundowała roczny zapas produktu dla najbardziej uśmiechniętego biegacza. Więcej informacji o konkursie możecie znaleźć na podstronie: Warszawski Bieg WOŚP.
16 października, w samo południe, Fundacja WOŚP podejmie się próby bicia rekordu w pierwszej pomocy. Tego dnia Jurek Owsiak ogłosi także cel zbliżającego się 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystko to w miejscu absolutnie wyjątkowym - na Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni, gdzie cumuje „Dar Młodzieży”.
Spotkania z przedstawicielami Sztabów organizujących Finały WOŚP stały się już tradycją. 4. Ogólnopolski Zlot Sztabów odbył się w miniony weekend w Piotrkowie Trybunalskim.
Za nami dwa niezapomniane turnusy „Wakacyjnego Zawrotu Głowy” – letnich kolonii organizowanych w ośrodku Szadowo Młyn. Dzieci w wieku 7-13 lat spędziły po 12 dni pełnych przygód i niezapomnianych doświadczeń na łonie natury!
Wracamy do pięknej i bardzo lubianej przez Was tradycji – 16 października zapraszamy na rekord w pierwszej pomocy! Zgłoszenia placówek zainteresowanych udziałem w akcji wystartowały wraz z pierwszym dzwonkiem!