Z początkiem marca zrealizowaliśmy 70. Konkurs Ofert WOŚP, którego celem był zakup urządzeń do reedukacji chodu i rehabilitacji kończyny górnej. Sprzęt już za dwa miesiące zacznie działać na Oddziale Neurologiczno-Rehabilitacyjnym w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu koło Warszawy.
Zakup ten wspiera realizację Programu Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużania Kończyn u Dzieci, który zapoczątkowaliśmy w 2017 roku.
W ramach 70. Konkursu Ofert - jako eksperci - wspierali nas:
- prof. zw. dr hab. n. med. Marek Jóźwiak (Poznań)
- dr n. med. Marcin Bonikowski (Warszawa)
- mgr inż. Marcin Gostyński (Szczecin)
Po kilku godzinach negocjacji, Fundacja zadecydowała o wyborze oferty firmy Meden Inmed. Na sprzęt przeznaczamy 7 499 520 złotych ze środków zebranych podczas 30. Finału WOŚP.
Kolejny Konkurs Ofert realizować będziemy pod koniec czerwca.
Jak WOŚP kupuje sprzęt?
Konkursy Ofert odbywają się w oparciu o postanowienia Regulaminu zakupów WOŚP, a najważniejszym kryterium przy wyborze urządzeń jest ich jakość, przekładająca się m.in. na szybkość działania i łatwość użytkowania przez obsługujących ich medyków.
Dyskusja nad każdym typem urządzeń podzielona jest na trzy etapy, tzw. wejścia:
-
Pierwsze wejście to ocena jakościowa, której wspierający zarząd Fundacji eksperci dokonują po zapoznaniu się ze szczegółowymi ofertami złożonymi przez firmy uczestniczące w postępowaniu.
-
Wejście drugie, które jest wspólne dla wszystkich firm, to doprecyzowanie, jaki sprzęt - o jakich funkcjach i parametrach - Fundacja zamierza kupić.
-
Ostatni blok to rozmowy z każdym z oferentów na temat proponowanej ostatecznej ceny jednostkowej urządzeń.