Przez minione dwa dni Fundacja WOŚP dokonywała kolejnych zakupów sprzętu medycznego - tym razem celem Konkursu Ofert były wyroby medyczne dla dziecięcej kardiochirurgii oraz anestezjologii i intensywnej terapii dzieci. Do placówek w 23 miastach Polski trafią 242 urządzenia, które Orkiestra kupiła za 16,7 miliona złotych, realizując cel 28. Finału WOŚP, dedykowanego dziecięcej medycynie zabiegowej.
Blisko dwa dni trwał 57. Konkurs Ofert, w ramach którego Zarząd Fundacji WOŚP, wspierany przez kilkunastoosobową Komisję Ekspertów składającą się praktyków z całego kraju, analizował oferty zgłoszone przez 24 firmy. To już kolejne zakupy sprzętu, które mogą być realizowane dzięki zaangażowaniu społeczeństwa w 28. Finał WOŚP, zakończony wynikiem ponad 186 milionów złotych. Tym razem celem postępowania był zakup wyposażenia dla dziecięcej kardiochirurgii, anestezjologii i intensywnej terapii.
Jednym z celów tego Konkursu Ofert był zakup płuco-serca, urządzenia symbolicznego w historii Fundacji, bo to od niego zaczęły się Finały WOŚP - na pierwszym Finale zbierano środki na zakup właśnie takiego sprzętu. Na minionym Konkursie Orkiestra kupiła 7 płuco-serc.
Naprawdę bardzo się cieszę, że po tym bardzo trudnym covidowym roku, udało nam się, tak troszeczkę na raty, w zeszłym roku zrealizować 3 Konkursy Ofert, w tym roku 2 Konkursy Ofert i tym sposobem prawie cały 28. Finał, który był poświęcony medycynie zabiegowej, zakończyć. Rozliczony będzie za jakieś 2-3 miesiące, kiedy sprzęt trafi na oddziały. I tak naprawdę my już pracujemy nad naszym najnowszym, 29. Finałem, już rozsyłana jest ankieta i tak naprawdę już wiemy, co będziemy kupować dla oddziałów laryngologii dziecięcej. - Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu oraz dyrektor ds. medycznych WOŚP
W trakcie 57. Konkursu Ofert WOŚP zakupiła:
-
aparat do pozaustrojowego utlenowania krwi ECMO – 5 zest. - wybrano ofertę firmy Medtronic
-
aparat do krążenia pozaustrojowego (płuco-serce) – 7 szt. - wybrano ofertę firmy LivaNova
-
wymiennik ciepła do zabiegów kardiochirurgicznych – 8 szt. - wybrano ofertę firmy LivaNova
-
echokardiograf – 5 szt. - wybrano ofertę firmy PHILIPS POLSKA
-
sternotom- 7 zestawów (21 urządzeń) - wybrano ofertę firmy Stryker
-
system do ogrzewania płynów infuzyjnych/krwi - 63 szt. - wybrano ofertę firmy EMPIREUM
-
zestaw do trudnej intubacji - 52 szt. - wybrano ofertę firmy Dutchmed
-
monitor bólu/analgezji - 11 szt. - wybrano ofertę firmy Promed
-
aparat do terapii oddechowej wysokim przepływem - 62 szt. - wybrano ofertę firmy FISHER & PAYKEL
-
urządzenie do pomiaru oksygenacji mózgowej - NIRS- 8 szt. - wybrano ofertę firmy Promed
57. Konkurs Ofert
W dniach 14-15 czerwca 2021 roku Fundacja WOŚP dokonywała kolejnych zakupów sprzętu medycznego w ramach 57. Konkursu Ofert. Tym razem celem zakupów były wyroby medyczne dla dziecięcej kardiochirurgii oraz anestezjologii i intensywnej terapii dzieci. Do placówek w 23 miastach Polski trafią 242 urządzenia, które Orkiestra kupiła za 16,7 miliona złotych, realizując cel 28. Finału WOŚP, dedykowanego dziecięcej medycynie zabiegowej.
57. Konkurs Ofert, fot. Fundacja WOŚP
57. Konkurs Ofert, fot. Fundacja WOŚP
57. Konkurs Ofert, fot. Fundacja WOŚP
Sprzęt zakupiony w ramach 57. Konkursu Ofert, fot. Łukasz Widziszowski
Sprzęt zakupiony w ramach 57. Konkursu Ofert, fot. Łukasz Widziszowski
Sprzęt zakupiony w ramach 57. Konkursu Ofert, fot. Łukasz Widziszowski
Sprzęt zakupiony w ramach 57. Konkursu Ofert, fot. Łukasz Widziszowski
Sprzęt trafi do 34 placówek w następujących miastach:
Fundacja WOŚP dokonuje zakupów sprzętu medycznego w ramach Konkursów Ofert, których głównym założeniem jest wybór urządzeń o najwyższej jakości. Zakupy realizowane są w ramach wielogodzinnych negocjacji z udziałem Komisji Ekspertów. Tradycją Konkursów Ofert WOŚP są doskonale wynegocjowane warunki zakupu urządzeń - ceny są znacząco (czasem w skali kilkudziesięciu procent!) niższe niż średnie wartości rynkowe. Każde urządzenie ma wydłużony czas gwarancji, ewentualny zapas materiałów zużywalnych, zapewnione dożywotnie nieodpłatne aktualizacje oprogramowania. Z każdym urządzeniem szpital otrzymuje pakiet szkoleń prowadzonych przez doświadczonych specjalistów. Orkiestra dba więc nie tylko o dostarczenie sprzętu, ale o zapewnienie jak najlepszych możliwości, by z tego sprzętu intensywnie korzystać dla dobra najmłodszych pacjentów.
Oferowane urządzenia oceniała Komisja Ekspertów w składzie:
-
prof. dr hab. n. med. Iwona Maroszyńska
-
dr hab. n. med. Marzena Zielińska
-
dr n. med. Monika Kowalczyk-Domagała
-
prof. dr hab. n. med. Andrzej Piotrowski
-
prof. dr hab. n. med. Jacek Kołcz
-
dr n. med. Michał Brzewski
-
dr n. med. Wojciech Walas
-
lek. med. Przemysław Łaniewski-Wołłk
-
-
mgr inż. Marcin Gostyński
-
Kolejnych zakupów sprzętu medycznego z 28. Finału - respiratorów - Fundacja dokonywać będzie jesienią.