Podczas 32. Finału WOŚP zebraliśmy:
281879118,07 PLN
Uczymy ratować

5 angażujących społecznie lekcji dla Twojej klasy

2019-09-03 14:22:06

Nowy rok szkolny wystartował, a z nim nowa energia i pomysły na zaaranżowanie lekcji.
Szukasz inspiracji na ciekawą Godzinę wychowawczą? Zaangażuj swoją klasę i ucz się dzieci przez zabawę!
Skorzystaj aż z 5 angażujących społecznie inicjatyw proponowanych przez Fundacje WOŚP. 

 

  1. Zagraj z nami na 28. Finale WOŚP


    Zachęć uczniów do bycia wolontariuszami.

    Poradnik wolontariusza



    Zorganizuj sztab 28. Finału w Twojej szkole. 

    Zgłoś sztab


    fot. Szymon Aksienionek



  2. Wdrażaj dobre praktyki, czyli ucz pierwszej pomocy

    Już blisko 3 mln dzieci w szkołach zostało przeszkolonych w zakresie udzielania pierwszej pomocy w ramach naszego Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". Zadbaj o wiedzę swoich uczniów i skorzystaj z przygotowanych przez nas gotowych materiałów oraz aplikacji mobilnej przygotowanej specjalnie dla dzieci. 

     

    Dołącz do programu "Ratujemy i Uczymy Ratować"


    fot. Łukasz Widziszowski




  3. Pobij rekord w pierwszej pomocy

    Już w październiku po raz 7 będziemy bić rekord w  pierwszej pomocy w ramach jednego z wydarzeń Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”Zgłoś się klasą lub szkołą i pobij rekord razem z nami 16 października. 

     

    Zgłoś swoją szkołę lub instytucję

    fot. Łukasz Widziszowski




  4. Zapoznaj dzieci z Historią Misia

    W 2013 roku Fundacja WOŚP skierowała uwagę społeczeństwa na problem przemocy wobec dzieci. Za pomocą pluszowej maskotki organizując akcje "Nie bij mnie kochaj mnie", jako nauczyciel będziesz miał okazję w przestępny sposób, porozmawiać z dziećmi na trudny temat przemocy. Poznaj swoich uczniów, jednocześnie ich ucząc i uwrażliwiając. 

    Akcję możesz przeprowadzić na kilka sposobów. Misia mogą spotkać Twoi uczniowie w klasie, jeśli zależy Ci na poruszeniu tematu delikatnie w kameralnym gronie lub mogą być one pozostawione w całej szkole, w zależności od skali i zaangażowania uczniów pozostałych klas czy nauczycieli. Możesz także zaproponować uczniom, wspólną organizację akcji "Nie bij mnie, kochaj mnie", którą przeprowadzicie dla mieszkańców w okolicy swojej szkoły lub mieście.

    Poznaj historię misia...

     

    Wydrukuj etykiety


    fot. Paweł Jabłoński



  5. Dołącz klasą do "Hejt mi nie gra"

    Od 27 lat gramy wspólnie z uśmiechem na ustach dla ratowania życia i zdrowia dzieci w polskich szpitalach. Na co dzień jednak nie zawsze jest różowo, dlatego my na głos mówimy #hejtminiegra! "Hejt mi nie gra" to dla nas nic innego, jak po prostu sposób i podejście do życia. Spróbujmy razem pokazać, że z hejtem i mową nienawiści możemy “walczyć” na wesoło. 

    Pobierz i wydrukuj naszą ulotkę z hashtagiem #hejtminiegra


    Zrób z u naszą ulotką klasowe zdjęcie i wraz z uczniami opublikujcie je w swoich mediach społecznościowych Instagramie, Twitterze czy Facebooku lub na stronie swojej szkoły. Pamiętaj, żeby w opisie zdjęcia też dodać #hejtminiegra!   

    fot. Łukasz Widziszowski
POKAŻ PODOBNE
2024-02-26 14:30:00

Przed nami 70. Konkurs Ofert

Już w przyszłym tygodniu, 5 marca, planujemy kolejny zakup sprzętu medycznego – tym razem w ramach Programu Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużania Kończyn u Dzieci.

2024-02-22 12:25:00

Pozytywne statystyki 32. Finału WOŚP!

Każdy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to fala dobroczynności, która rozprzestrzenia się po całym świecie, a przy tym ogrom danych, liczb i statystyk. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi – najbardziej pozytywnymi – danymi z 32. Finału WOŚP!

2024-02-14 16:49:06

Z serca - dziękujemy!

Walentynkowy nastrój udzielił się dzisiaj chyba wszystkim. Spoglądając na Orkiestrowe czerwone serduszko, dziś szczególnie ciepło myślimy o naszych Wolontariuszach i wszystkich sympatykach WOŚP. Dzięki Wam gramy razem od ponad 30 lat!

2024-02-27 09:00:00

Dziś jest Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

27 lutego na całym świecie obchodzony jest dzień NGO, ma on przypominać i edukować o działaniach trzeciego sektora, a także uczcić pracę założycieli i założycielek organizacji pozarządowych, ich pracowników i pracowniczek oraz wolontariuszy i wolontariuszek.